סיור מודרך לטולדו - קשת מדריד

הקדמה

 

הסיור לעיר טולדו הוא סיור מרתק ומיוחד במינו כיוון שהוא גם סיור שורשים שהמון ישראלים ויהודים מכל העולם חווים אותו מידי שנה. סיור מיוחד זה יוצא מהעיר מדריד בבוקר וחזרה למדריד אחר הצהריים . אנחנו ננסה לעשות לכם סדר לכן קחו כמה דקות לקרוא ולהבין את מהותו.  

מדוע מומלץ לקחת סיור לטולדו בעברית?

טולדו הייתה בעבר ולמשך מאות שנים בירת ספרד. עיר השוכנת בסמוך למדריד (28 דקות נסיעה ברכבת או שעה ברכב).

טולדו הינה עיר עתיקה ורומנטית עם הסטוריה מרתקת והנראת לעיין. ביקור בטולדו הוא למעשה ממש חזרה אל תקופת תור הזהב!!  מטבע הדברים העיר טולדו היא מוקד חשוב לכלל התיירים והביקור בה הוא בהחלט מאסט!

קשת מדריד והמדריך יונתן הגר בטולדו, מציעה לכם הקהל הישראלי, חוויה בלתי נשכחת ומרגשת בה תטיילו בסמטאות יפייפיות המשלבות נוף קסום ורומנטי, אוירה פסטוראלית מהפנטת וכל זאת בעיר קטנטונת ועתיקת יומין בה חיו תרבויות שונות שהמרכזית שבהן היא - היהדות.

אילולי הרובע היהודי שנשאר על תילו עד היום, לא הייתה זו עיר כזו מיוחדת וכזו מושכת. ביקור במוזאון פתוח של תקופת תור הזהב, התקופה המוזהבת של יהודי ספרד. 

האיסלם והנצרות, גם להם חלק בעיר ולכן נבקר בשלוש הרבעים המשולבים יחדיו. ירושליים של ספרד, כך מכונת טולדו. על מנת להבין בצורה מיטבית וראויה את ההיסטוריה ואת ההוואי האקטואלי של טולדו אין כמו מדריך ישראלי הדובר את השפה העברית ומכיר את העיר כמו את כף ידו, שיסביר לכם ויספר לכם את אגדות העיר. יונתן מקשת מדריד הוא תושב העיר טולדו והמדריך הישראלי היחיד המתגורר בה, גם (ולא רק) מסיבה זו הוא המדריך המומלץ ביותר לסיור זה

 

הסיור כולל סיור פנורמי מהפנט

הסיור הפנורמי מתבצע מחוץ לעיר בנסיעה שלבה ברכבת פנימית על כביש שמקיף את טולדו והוא כולל הסברה על האיזור + תצפית מדהימה על העיר העתיקה. אם הגעתם לטולדו ולא עשיתם סיור פנורמי אז כנראה שלא הייתם בטולדו. חוויה קסומה לעיניים ולנשמה וכן...גם לפייסבוק ולאינסטגראם

מה חווים בסיור המודרך לטולדו?

 טולדו היא עיר כמונומנט אחד גדול ובסיורינו תחוו את מיטב הנקודות שנותרו משרידים עתיקים של התקופה הרומאית וימי הביניים, סימטאות יפות ממש כמו בסרטים, מסגד אחרון ששרד את מבחן הזמן, ביקור מרגש בבתי כנסת עתיקים שעד היום יש כתובים בעברית על קירותיהם ועד כנסיות וקטדרלות מרהיבות. הסיור כולל סדנאת מרציפנים וגבינות המנצ״גו, כניסה אל באר מיים עתיק, כניסה אקסלוסיבית אל ביתו והמקווה של דון רבי יצחק אברבנאל, כניסה אל בית הכנסת שהשאיר לנו שמואל הלוי, ביקור במפעל החרבות וצרפי הזהב, קטע אומנותי מוסיקאלי של ניגונים ספרדיים-לאדינו והחשוב מכל- אוירה נעימה ומיטב ההסברים יתבצעו באופן מקצועי,וקליל.    

 למי הסיור לטולדו מתאים?

הסיור לטולדו הוא מן סוג של חוויה יחודית ויהודית כאחד ....האמת היא שהוא סיור שמומלץ לקחת אותו כאופציה כיוון שאם כבר הגעתם למדריד...אז גיחה כזו יכולה להעשיר את חופשתכם לפני חזרתכם ארצה.  מטבע הדברים הסיור יהיה ברובו היסטורי עם זיקה ליהדות אך הטיול גם הונדס ונבנה בדגש להנאה שלכם. אתרים כמו נקודת התצפית המדהימה ביופה על העיר, מפעל החרבות של משפחת סוארץ וסדנת המרציפן בעיר כזו מדהימה... כמובן שינתן זמן חופשי לשוטט ולאכול ועדיין לחזור למדריד בסביבות השעה 17:00.אם אתם ישראלים החפצים בלגלות מקומות חדשים שירגשו אתכם, להקשיב לסיפורים מעניינים ולעוף על החיים, הסיור הזה בהחלט בשבילכם.

צפו בסרטון:

 ימים בשבוע ועלות

 

ימים: רביעי ושבת

שעת יציאה: 10:20

עלות: רכבת הלוך חזור-22 אירו פלוס 55 אירו למטייל , ילדים עד גיל 8 חינם

גילאים 8-16  40 אירו בלבד

לפרטים בכתב על ההגעה העצמית ברכבת (תחנה אחת ברכבת ממדריד , 28 דקות נסיעה)

 

 

-הרשמה מראש חובה!!

-ההרשמה מותנת בדמי הרשמה של 20 יורו לאדם באמצעות paypal כאן למטה 

-היתרה תשולם ביום הסיור

תנאי ביטול גמישים:

במקרה של ביטול מצד הלקוח אך ורק מעל24 שעות לפני שעת היציאה, החזר דמי ההרשמה יובטח ויוחזר מידית. במקרה של ביטול הסיור מצד החברה בכל עת, דמי ההרשמה יוחזרו מידית ותינתן אופציה של יציאה לטולדו עם חברה אחרת באותו יום או במועד הקרוב ביותר.

 

 

מה כולל מחיר הסיור:  הדרכה בעברית עם המדריך הישראלי היחיד הגר בטולדו ועוד מדריך טולדני מתלווה, סיור פנורמי מחוצות העיר,מפעל חרבות ושוזרי הזהב הטולדנים, נקודת התצפית על העיר לצילומים עם סקירה על המקום. סיור רגלי שלב ורגוע בסמטאות העיר: סדנת מרציפן, רובע מוסלמי - כיכר סוקודובר, רובע נוצרי - קתדרלת טולדו וכניסה לבאר מיים, רובע יהודי ולבית הכנסת על שם שמואל הלוי.

 

 זמן חופשי של 60-80 דקות לשוטטות, קניית מזכרות, אוכל או נשנושים וחזרה למדריד- שעת חזרה 17:50

תהנו!

  • YouTube
whatup123_edited.png
Image by freestocks
Image by Igor Oliyarnik