top of page
Anchor 1

 סיור מודרך בעברית לטולדו - קשת מדריד Toledo Experience
לקבוצות קטנות בלבד

 

סיורי חצי יום (עד השעה 17:00) לעיר טולדו עם קשת מדריד יחד עם טולדו אקספריינס היא חוויה ישראלית מושלמת.

 

 יונתן (בעל חברת קשת מדריד) שהוא המדריך הישראלי היחיד המתגורר בטולדו היפייפיה והסמוכה, ישמח להעניק לכם את מה שאתם מחפשים. סיור בוטיק לעיר טולדו המוגבל למספר קטן של אנשים מה שהופך אותו לסיור מרתק ומיוחד במינו. סיור זה הוא בהחלט סיור שורשים שהרבה ישראלים ויהודים מכל העולם חווים אותו מידי שנה.
סיור היוצא בבוקר מהעיר מדריד והחזרה למדריד היא אחר הצהריים.
נסיעה באמצעות אוטובוס פרטי ומרווח וכאמור למספר מוגבל של מטיילים .
ישנן מספר קטגוריות לסיור זה.
לחצו עכשיו לפרטים ולהרשמה חינמית ומהירה לסיור שבחרתם: 

הסיור הקלאסי


סיור הפרמיום

סיור הפרמיום כולל מופע לאדינו מדהים בלעדי לקבוצה. מופע לצד 4 טאפסים צמחוניים, משקאות קלים(שתייה קלה, בירה או יין) טעימות גבינות המנצגו הידועות וסנגריה מקומית.

כל הסיורים כוללים:

-אוטובוס פרטי

-הדרכה בעברית
-סדנאת מרציפן 
-כניסה לאתרים מרגשים כולל לביתו של דון רבי יצחק אברבנאל ולבית כנסת שמואל הלוי  מהמאה ה14. 
-ביקור אצל מכיני החרבות ושוזרי הזהב הטולדנים. 
-סיור פנורמי מסביב לעיר כולל נקודת תצפית מרהיבת עיין.

-קטעים מוזיקאלים

המחיר נע בין 60 ל85 אירו, תלוי בסוג הסיור אותו תבחרו.

 

   

 
         היסטוריה קצרה של העיר טולדו
 
טולדו ״ירושליים של ספרד״, עיר שזכתה גם לאתר מורשת עולמית
 (אונסקו) טולדו הוקמה כ450 שנה לפני הספירה על ידי יהודים נודדים שהגיעו לאזור.טולדו הייתה בעבר ולמשך מאות שנים בירת ספרד.עיר השוכנת בסמוך למדריד- כ45-50 דקות נסיעה באוטובוס.
טולדו הינה עיר עתיקה ורומנטית עם היסטוריה מרתקת והנראת לעיין. ביקור בטולדו הוא למעשה ממש חזרה אל תקופת תור הזהב!!  מטבע הדברים העיר טולדו היא מוקד חשוב לכלל התיירים והביקור בה הוא בהחלט מאסט!
קשת מדריד והמדריך יונתן, המדריך הישראלי היחיד הגר בטולדו, מציעה לכם, הקהל הישראלי, חוויה בלתי נשכחת ומרגשת בה תטיילו בסמטאות יפייפיות המשלבות נוף קסום ורומנטי, אוירה פסטוראלית מהפנטת וכל זאת בעיר קטנטונת ועתיקת יומין בה חיו תרבויות שונות שהמרכזית שבהן היא - היהדות.
אילולי הרובע היהודי שנשאר על תילו עד היום, לא הייתה זו עיר כזו מיוחדת וכזו מושכת. ביקור במוזאון פתוח של תקופת תור הזהב, התקופה המוזהבת של יהודי ספרד. 
האיסלם והנצרות, גם להם חלק בעיר ולכן נבקר בשלושת הרבעים המשולבים יחדיו. על מנת להבין בצורה מיטבית וראויה את ההיסטוריה ואת ההוואי האקטואלי של טולדו אין כמו מדריך ישראלי הדובר את השפה העברית ומכיר את העיר כמו את כף ידו, שיסביר לכם ויספר לכם את אגדות העיר. יונתן מקשת מדריד הוא תושב העיר טולדו, היהודי והמדריך הישראלי היחיד המתגורר בה, גם (ולא רק) מסיבה זו הוא המדריך המומלץ ביותר לסיור זה
 
הסיור כולל סיור פנורמי מהפנט
הסיור הפנורמי מתבצע מחוץ לעיר בנסיעה שלווה על כביש שמקיף את טולדו והוא כולל הסברה על האיזור + תצפית מדהימה על העיר העתיקה. אם הגעתם לטולדו ולא עשיתם סיור פנורמי אז כנראה שלא הייתם בטולדו. חוויה קסומה לעיניים ולנשמה וכן...גם לפייסבוק ולאינסטגראם
?מה עוד חווים בסיור המודרך לטולדו
 טולדו היא עיר כמונומנט אחד גדול ובסיורינו תחוו את מיטב הנקודות שנותרו משרידים עתיקים של התקופה הרומאית וימי הביניים, סימטאות יפות ממש כמו בסרטים, מסגד אחרון ששרד את מבחן הזמן, ביקור מרגש בבתי כנסת עתיקים שעד היום יש כתובים בעברית על קירותיהם ועד כנסיות וקטדרלות מרהיבות. הסיור כולל סדנאת מרציפנים וגבינות המנצ״גו,  כניסה אקסלוסיבית אל ביתו והמקווה של דון רבי יצחק אברבנאל, כניסה אל בית הכנסת שהשאיר לנו שמואל הלוי, ביקור במפעל החרבות וצרפי הזהב, קטע אומנותי מוסיקאלי של ניגונים ספרדיים-לאדינו והחשוב מכל- אוירה נעימה ומיטב ההסברים יתבצעו באופן מקצועי,וקליל.    
 ?למי הסיור לטולדו מתאים
הסיור לטולדו מתאים לכולם כולל לילדים. האמת היא שהוא סיור שמומלץ לקחת אותו כאופציה כיוון שאם כבר הגעתם למדריד...אז גיחה כזו יכולה להעשיר ובגדול את חופשתכם לפני חזרתכם ארצה.  מטבע הדברים הסיור משלב רומנטיות והיסטוריה עם זיקה ליהדות, טיול קליל שהונדס ונבנה בדגש להנאה שלכם. אתרים כמו נקודת התצפית המדהימה ביופה על העיר, מפעל החרבות של משפחת סוארץ וסדנת המרציפן בעיר כזו מדהימה...אלו דברים שלא תשכחו לעולם. כמובן שינתן זמן חופשי לשוטט ולאכול ועדיין לחזור למדריד בסביבות השעה 17:00.אם אתם ישראלים החפצים בלגלות מקומות חדשים שירגשו אתכם, להקשיב לסיפורים מעניינים ולעוף על החיים, הסיור הזה בהחלט בשבילכם.
 
תנאי ביטול גמישים 
 
במקרה של ביטול מצד הלקוח אך ורק מעל 48 שעות לפני שעת היציאה, החזר דמי ההרשמה יובטח ויוחזר מידית. במקרה של ביטול הסיור מצד החברה בכל עת, דמי ההרשמה יוחזרו מידית ותינתן אופציה של יציאה לטולדו עם חברה אחרת באותו יום או במועד הקרוב ביותר.
 
 
​מה כולל מחיר הסיור:​  הדרכה בעברית עם המדריך הישראלי והיהודי היחיד הגר בטולדו ועוד מדריך טולדני מתלווה, סיור פנורמי מחוצות העיר,כניסה אל מפעל החרבות ושוזרי הזהב הטולדנים, סיור רגלי שלב ורגוע בסמטאות העיר: סדנת מרציפן, רובע מוסלמי - כיכר סוקודובר, רובע נוצרי - קתדרלת טולדו וכניסה לבאר מיים עתיק, הדרכה מעמיקה ברובע היהודי וכניסה לבית הכנסת על שם שמואל הלוי.
 
 זמן חופשי של 60-70 דקות לשוטטות, קניית מזכרות, אוכל או נשנושים וחזרה למדריד- שעת חזרה משוערת : 17:00
תהנו!

להרשמה חינמית ובאופן עצמאי:

לפרטים יותר מפורטים על סיורים אלו לטולדו וסיורים פרטיים לטולדו : 

Image by freestocks
Image by Igor Oliyarnik
bottom of page