טולדו שחר מבט על.jpg

סיור מודרך לטולדו בעברית

הקדמה: הסיור לעיר טולדו הוא סיור מרתק וחשוב. שהמון ישראלים ויהודים מכל העולם רוצים לעשות. לכן יש המון חברות, דרכים, שפות, ועלויות שונים לעשות את הסיור. זהו סיור שבדרך כלל נמשך יום שלם. אנחנו ננסה לעשות לכם סדר לכן קחו כמה דקות לקרוא ולהבין מה משתלם לכם ואם הסיור בכלל מתאים לאופי שלכם. אם אתם בכל זאת  רוצים לדלג ולהגיע ישר להמלצות הכנו סיכום קצר בסוף העמוד.

מודע מומלץ לקחת סיור לטולדו בעברית?

טולדו היא עיר עם היסטוריה מעניינית ומורכבת המשלבת בתוכה תרבויות שונות שהמרכזיות שבהן הן - היהדות - תקופת תור הזהב של יהודי ספרד  עד הגירוש של המלכה איזבל והמלך פרננדו השני ב1492, האיסלם והנצרות - תקופת הרקונקיסטה כשאר שנת 711 שהמוסלמים מגיעים וכובשים את חצי האי האיברי - ושנת 1086 שהעיר נכבשת על ידי אלפונסו ה -6 והופכת להיות בשליטת הנוצרים. בנוסף על כך טולדו היא עיר עם המון סמטאות ורחובות ואפשר בקלות ללכת לאיבוד ( יש אנשים שאוהבים להאבד :) מה שיגרום לבזבוז זמן יקר ולכן צריך לנצל את הזמן בצורה הטובה ביותר. על מנת להבין בצורה המיטבית את ההיסטוריה של טולדו אין כמו מדריך ישראלי הדובר את השפה העברית ומכיר את העיר כמו את כף ידו.

בסיור מאורגן יש סיור פנורמי!

הסיור הפנורמי מתבצע מחוץ לעיר עם אוטובוס על כביש שמקיף את טולדו והוא כולל הסברה על האיזור + תצפית מדהימה על העיר העתיקה. אם הגעתם לטולדו ולא עשיתם סיור פנורמי זה אומר שלא הייתם בטולדו וגם פספסתם אטרקציה מאוד חשובה. מעבר לתמונות הפייסבוק היא גורמת לנו להבין למה העיר הזאת מאוד חשובה.

מה רואים בסיור המודרך לטולדו?

טולדו היא עיר כמונומנט אחד גדול ויש הרבה דברים לראות משרידים עתיקים של התקופה הרומאית, סימטאות יפות כמו בסרטים, מסגד אחרון ששרד את מבחן הזמן, בתי כנסת ישנים שעד היום יש עברית על הקירות שלהם ועד כנסיות מרהיבות וענקיות לכן אי אפשר להספיק את כל הדברים ביום אחד וגם לא ביומים. לכן צריך לבדוק טוב מה החברה שמוציאה את הסיור מציאה ללקוח שלה. בדרך כלל הסיור המאורגן בעברית לטולדו מתאים את עצמו שיהיה רלוונטי לישראלים או ליהודים ומתמקד בהיסטוריה של היהודים בתקופות השונות בטולדו.

למי הסיור לטולדו מתאים?

הסיור לטולדו הוא מן סוג של חזרה בזמן 1000 שנים. העיר עצמה נשארה ברובה אותו הדבר עם כל המונומנטים והמבנים העתיקים. לכן הסיור יהיה ברובו היסטורי עם זיקה ליהדות אבל מצד שני הטיול יהיה מהנה מאוד עם אתרים כמו נקודת התצפית המדימה ביופה על העיר, מפעל החרבות של משפחת סוארז, וסדנת המרציפן הטעימה. אם כן, אתם מכירים את עצמכם או את הילדים שלכם הכי טוב ואם האופי שלכם זה לטייל, לגלות מקומות חדשים, להקשיב לסיפורים מעניינים הסיור הזה בהחלט בשבילכם הא כמעט שכחנו ויש שופינג בזמן הפנוי !!!

פרטים על הסיור לטולדו - קשת מדריד

 

מערכת לחודשים - פבואר - מרץ

עלות: 30 אירו לאדם רגיל - ילד עד גיל 7 חינם ועד גיל 12 - 15 אירו 

ימים: שלישי, ושבת

שעות: ימי שלישי ושבת נפגשים בשעה 10:10 וניהיה במדריד בשעה 17:30

נקודת מפגש: גראן ויה 73 פלאזה אספניה ליד הסטארבקס

מה כולל הסיור: הסעה פרטית, הדרכה בעברית, סיור פנורמי על העיר ( מפעל חרבות, נקודת התצפית על העיר לצילומים של העיר) עם סקירה על המקום. סיור רגלי בעיר: סדנת מרציפן, רובע מוסלמי - כיכר סוקודובר, רובע נוצרי - קתדרלת טולדו, רובע יהודי - כניסה ל - מקווה על שם דון יצחק אברבבנאל- ולבית הכנסת על שם סמואל הלוי.

זמן פנוי של 60-80 דקות להסתובב בעיר באופן חופשי.

*מינימום משתתפים - 12 אנשים

סיורים נוספים שיכולים לעניין אותכם

סיור גראפיטי

 נשמח לטייל איתכם!

שי (ווצאפ): 0034-640671275

יונתן (ווצאפ): 0034-635083426

facebook logo_edited.png
keshetmadrid

קבוצות המדיה של מדריד

שעות פעילות: 20:00 - 9:00

קבלת קהל: בכל ימות השבוע