top of page
Metro Sign
 • YouTube

כיצד להתנייד במדריד?

איך מגיעים משדה התעופה במדריד למרכז העיר?

נחתתם בשדה התעופה של מדריד ורוצים להגיע כבר אל המלון שלכם? אספנו בשבילכם את כל הדרכים:

 1. מונית - בכל רגע נתון יש בשדה התעופה כ-20 שמחכות לקחת אותכם למרכז במחיר אחיד וקבוע של 30 אירו על פי חוק. אותו דבר ממרכז העיר לשדה התעופה. אם נהג מבקש ממכם יותר אל תעלו על המונית וחכו למונית הבאה

 2. אוטובוס למרכז - משדה התעופה יוצא כל 20 דק אוטובוס למרכז העיר ועוצר בכמה תחנות שתי תחנות מרכזיות הן כיכר סיבלס גראן ויה 1 והתחנה השניה היא אטוצה שהיא התחנה המרכזית של מדריד. - למידע נוסף על האוטובוס

 3. מטרו - בכל 10 דק יש רכבת תחתית שיוצאת למרכז העיר. חפשו את השלט לכיוון המטרו. שימו לב הנסיעה למרכז העיר במטרו כרוכה בהחלפות של הרכבת בין 2-3 רכבות. לפני שאתם עולים על המטרו בקשו מעמדות המידע את המפה של המטרו ושיסמנו לכם איפה לרדת ואיזה קווים אתם צריכים בשביל להגיע למרכז. עלות בין אירו וחצי לשלושה אירו הם גובים עמלה נוספת מהיציאה/כניסה מ/ל שדה התעופה.

 4. אפליקצית אובר/cabify או כל הזמנת הסעה למרכז שימו לב רוב הפעמים הם לא יכולים להכנס ולחכות לכם קרוב לנק האסיפה לכן צריך לקחת את זה בחשבון - מחיר מה שסגרתם עם הנהג

 5. במדריד פועל רכבת תחתית נוספת בשם renfne - אותו עיקרון כמו המטרו סעיף 2 לא לשכוח לבקש את המפה של ה - renfne  וכיצד להגיע למרכז. שימו לב יש לה נתיבים אחרים משל המטרו ולכן עדיף לבדוק את שתי הרכבות ותבחרו מה שנוח לכם            

הלוגואים של רכבות התחתית במדריד

renfe madrid.png
metro madrid logo.png

הקדמה: התניידות במרכז העיר אינה דורשת מאמץ רב. מדריד מאוד קלה להבנה ולהתמצאות - אנחנו מחלקים אותה לצפון: הגראן ויה ושכונות המלסאנה וצואקה מזרח: פארק רטירו ושדרות הפארדו דרום: שכונות לבאפיאס ולה לטינה מערב: ארמון המלך ומקדש דבוד. כמובן שמדריד גדולה בהרבה מהאיזורים שציינו אבל רוב הזמן תשהו באיזורים האלה של מדריד. 

התניידות רגלית במדריד

לדעתנו הדרך הטובה ביותר להכיר את מדריד היא דרך הרגלים ככה תכלו לגלות סמטאות ומקומות שבכל דרך אחרת לא הייתם מגיעים לשם. המרחק הרב ביותר בין הנקודות המרוחקות הוא מקסימום 30 דק ברגל. ולכן אנחנו ממליצים לכם לפני שאתם רצים לשלם למוניות או למטרו קודם תתנסו ברגלים ורק לאחר מכן אם אתם רואים שזה לא מתאים לכם תפנו לתחבורה אחרת. 

כיצד להתנייד במטרו במדריד?

מטרו: מדריד מרושתת בהמון תחנות מטרו ואפשר להגיע כמעט לכל מקום בעיר הגדולה לכן כל מה שאתם צריכים לעשות זה להצטייד במפה וכרטיס כניסה למטרו.היכן ניתן לקנות כרטיס למטרו? בכל תחנה יש מכונות מוכנות לקניית כרטיסים  

היכן ניתן לקנות כרטיס למטרו? בכל תחנה של המטרו יש מכונות מוכנות ומשם ניתן לקניית כרטיסים לנסיעה במטרו - לא לשכוח לבחור את השפה האנגלית במכונה. 

 איזה סוגי כרטיס יש במטרו? כרטיס ה- Multi הוא כרטיס תחבורה ציבורית רב-אישי, נטען מחדש, ללא מגע, אשר ניתן להשתמש בו בשילוב עם סוגים שונים של כרטיסים. בכדי ליהנות מההנחות למשפחות גדולות או לאנשים עם רמת נכות מוכרת השווה או יותר מ- 65%.

download.jpg

כרטיס המטרו

maquina1.jpg

המכונת הכרטיסים

מחיר כרטיס מולטי הוא 2.50 אירו. גם אם החלטתם לנסוע פעם אחת עדיין תצטרכו שיהיה ברשותכם את הכרטיס הזה טעון בנסיעה אחת - שערי הכניסה של מטרו יודעים לקורא רק את הכרטיס הזה. לאחר שיש ברשותכם את כרטיס המולטי תצטרכו להטעין אותו בכמות הנסיעות הדרושות דרך המכונה. 

מחירים:

 1. נסיעה אחת 2.5 אירו

 2. 10 נסיעות - 12.5 מתאים לקבוצה אפשר להעביר כמה פעמים 

 3. יום שלם 7.5 רק לבן אדם אחד ולא מתאים לקבוצה

 4. שימו לב למטרו יש גם איזורים שונים ומרוחקים במידה ותצטרכו להגיע אליהם תדרשו להוסיף כסף על הנסיעה דרך המכונות וצריך לבקש עזרה מנותני השירות של המטרו.

 5. הצעה שלנו קנו תמיד 10 נסיעות יוצא הכי זול מתאים לקבוצות ומתאים לאיזור של המרכז.
   

שימו לב נסיעה במטרו וברנפה הינן שתי נסיעות שונות - במידה ותרצו לנסוע ברכבת הרנפנה צריך לרכוש נסיעה נוספת על ידי הטענת כרטיס המולטי במכונות. גם אם יש לכם כניסה למטרו היא אינה נחשבת לנסיעה ברנפנה.  ​

מוניות במדריד

מוניות - במדריד כמו בכל עיר מתקדמת יש המון מוניות זמינות בכל רגע נתון - המוניות במדריד יחסית זולות ויש גם נסיעות שיוצא יותר זול מהמטרו. הבצע של המוניות הוא לבן עם פסים אדומים. בנוסף למוניות יש לנו שתי אפליקציות להזמנת שירותי נסיעה שהן: 

 1. מוניות מדריד בצבע לבן אדם.

 2. אפליקצית אובר/cabify.

אוטובוסים במדריד

אוטובוסים - מדריד מרושתת בקווי אוטובוסים רבים. אפשר לשלם לנהג בכסף מזומן ואפשר להשתמש בכרטיס המולטי בתנאי שרכשתם כניסה לאוטובוסים.

מספרי קווים מרכזים שחשוב לדעת:

 1. גראן ויה - 1 ,2, 44, 46, 74, 75, 133, 146, 148 - N18, N19, N20, N21

 2. רחוב מיור - 3, 6 26, 32 - N16, N26

 3. שדרות הפארדו - 14, 27, 27, 45

אופנועים וקורקינטים במדריד

קורקינט/אופנים - מדריד היא עיר מתקדמת מאוד ויש הרבה דרכים להתנייד - אחת הדרכים היא באמצעות השכרת קורטינט חשמלי/אופנים רגילים/חשמליים. כל מה שצריך זה אפליקציה של החברה אשר נותנת שירות וקסדה. ברגע שיש לכם את האפליקציה של החברה נשאר לכם להכניס את פרטי האשראי ולנסוע.
* שימו לב כל חברה גובה את התעריפים שלה

** חובה לשים קסדה ( משטרת מדריד נותנת קנסות ). היכן ניתן להשיג קסדה ? או שתביאו מהבית או שתרכשו מאחת החנויות.

*** יש מקומות שאסור לרכב על כלי רכב קורקינטים אופנים וכדומה לכן שימו לב לשילוט.

השכרת רכבים במדריד

השכרת רכבים - במדריד יש המון חברות להשכרת רכבים נשאר רק לבחור.

כמה דברים בנוגע להשכרת רכבים

 1. אתם צריכים רישיון נהיגה בתוקף בינלאומי לא יתנו לכם לקחת רכב בלי רישיון.

 2. לפעמים החברות עושות אוברבוקינג ושתגיעו לא יישאר לכם רכב לכן שימו לב באיזה חברה החלטתם לקחת רכב

הסיורים המודרכים של קשת מדריד - במדריד והסביבה

סיור גראפיטי במדריד.jpg
טולדו שחר מבט על.jpg
סיור מודרך בעברית במדריד - סיור להכרת העיר
bottom of page